Pompy ciepła GEJZER

Pompa ciepła Gejzer Future Eko to urządzenie typu woda/woda, solanka/woda. Dolnym źródłem ciepła mogą być źródła odnawialne o nieograniczonych zasobach takie jak woda gruntowa, grunt, skały lub sztuczne źródła ciepła. Konstrukcja pompy ciepła została oparta o sprężarki typu Scroll, zapewniające bezobsługową, długowieczną oraz szczególnie cichą pracę całego urządzenia. Innowacyjna technologicznie sprężarka spiralna Hitachi precyzyjnie dostosowuje wydajność do wymaganego obciążenia przy zachowaniu minimalnego poboru mocy. Urządzeniem można sterować bezprzewodowo.

W celu kompleksowego spełnienia wymagań naszych klientów stworzyliśmy najbardziej innowacyjne urządzenie – pompę ciepła GEJZER KOMPAKT – W. Jej rozwiązania techniczne są oparte na wieloletnich obserwacjach i doświadczeniach zdobytych przy instalacjach całej gamy dostępnych w Polsce zagranicznych pomp ciepła. Urządzenie zapewnia pełny komfort i bezpieczeństwo ogrzewania budynków. W pełni automatyczny system wytwarzania ciepła zapewnia użytkownikowi wygodę i niezależność.

Pompa ciepła GEJZER KOMPAKT – W polskiej produkcji jest jednym z najlepszych na rynku urządzeń – nie ustępuje w żadnym z parametrów podobnym urządzeniom czołowych producentów europejskich. Stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla ogrzewania budynków oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Źródłem ciepła mogą być nieograniczone zasoby odnawialnej energii cieplnej występujące w otaczającej nas przyrodzie.

Sercem pompy ciepła jest sprężarka rotacyjna specjalnie zaprojektowana dla pomp ciepła. Sprężarki używane w pompie ciepła GEJZER KOMPAKT – W cechuje wysoka sprawność, niski poziom hałasu oraz wysoka niezawodność. Cała produkcja jest realizowana w oparciu o komponenty renomowanych firm, takich jak: Grunfoss, Alco, Honeywell, Hitachi, Copeland.

Zastosowany w tych pompach ciepła zasobnik c.w.u o pojemności 200 litrów jest wykonany ze stali nierdzewnej i jest izolowany pianką polietylenową. Elementem grzejnym jest wbudowana w zasobnik spirala wykonana z rury nierdzewnej. Pompa ciepła jest kompletnym urządzeniem grzewczym. Posiada wbudowane pompy cyrkulacyjne dolnego źródła ciepła i systemu grzewczego. Zainstalowany jest również mikroprocesorowy sterownik, pomocnicze źródło ciepła w postaci wielostopniowej grzałki elektrycznej oraz nowoczesny zawór trójdrożny. System sterowania jest wyposażony w urządzenia monitorujące temperaturę i ciśnienie oraz w system zabezpieczeń elektrycznych. Standardowym wyposażeniem każdej pompy ciepła jest mikroprocesorowy układ płynnego startu sprężarki, który w znaczny sposób wydłuża jej żywotność oraz powoduje zredukowanie uderzeń prądowych w układzie jej zasilania.

Centralne sterowanie systemu grzewczego jest oparte na działaniu sterownika SALTRONIK , zaprojektowanego i wykonanego w Polsce. Sterownik wykorzystuje inteligentne algorytmy wyliczania zapotrzebowania na ciepło. Jego oprogramowanie wykonane w języku polskim jest bardzo czytelne i zrozumiałe dla Użytkownika. Sterowanie pompą ciepła następuje przy użyciu kolorowego dotykowego wyświetlacza LCD.

Dzięki rozbudowanym funkcjom programowania, Użytkownik jest w stanie dostosować dokładnie do swoich potrzeb i przyzwyczajeń temperaturę pomieszczeń oraz temperaturę ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła przeszła badania kompatybilności z najnowszymi normami europejskimi i posiada certyfikat CE. Pompa ciepła jest produkowana w Polsce, a jej producent zapewnia stały dostęp do najnowszego, stale ulepszonego oprogramowania oraz pełną dostępność do wszystkich części zamiennych.

Seria Gejzer Mega jest skierowana do obiektów przemysłowych. Posiadamy możliwość kaskadowego połączenia pomp, dlatego jesteśmy w stanie ogrzać nawet największe obiekty przemysłowe.